Odnosząc się do poprzedniego posta wybieram samodzielność nie samotność uczniów. Dlatego zastosowałam na lekcji historii metody problemowe. Nauczanie problemowe pojawia się w nowej podstawie programowej w wielu przedmiotach. Na fizyce, informatyce, chemii. Nie pojawia się na historii, ale to nie jest przeszkodą. Moim zdaniem nauczanie problemowe na tym przedmiocie jest jak najbardziej mile widziane.
czwartek, 29 marca 2018
niedziela, 25 marca 2018
Samodzielnie czy samotnie, czyli gdzie są nasze marzenia.
Chcemy, by nasi uczniowie byli samodzielni. Umieli poszukiwać informacji, wykorzystywali wiedzę w praktyce, radzili sobie z problemami nie tylko związanymi z uczeniem się, ale także innymi , życiowymi. Wreszcie pragniemy, by współpracowali ze sobą i wykazywali się kreatywnością. Taki mamy plan wobec wszystkich naszych uczniów. Tego chcemy także dla naszych dzieci jako rodzice. I co z tego wychodzi?
wtorek, 20 marca 2018
Zgadnij kim jestem, czyli powtórzenie bohaterów lektur.
piątek, 16 marca 2018
Tańce narodowe i ludowe, czyli święto szkoły.
czwartek, 15 marca 2018
Zagadkowy pokój ze zdaniami złożonymi
Jak efektywnie i ciekawie powtarzać zagadnienia gramaycznew klasie trzeciej? Stosując się do metody boksera szukałam sposobu, by moi uczniowie jak najlepiej wykorzystali czas w czasie lekcji. Od kilku miesięcy czytałam o escape room i postanowiłam wykorzystać go właśnie teraz.
niedziela, 11 marca 2018
niedziela, 4 marca 2018
Czego potrzebują nasi uczniowie, czyli jaka powinna być szkoła?
piątek, 2 marca 2018
Jak najlepiej zapamiętać, czyli o graficznych notatkach.
Zapamiętywanie w procesie nauczania to bardzo ważny moment. Jak wzmocnić i uatrakcyjnić ten proces? To zagadnienie ostatnio bardzo mnie zajmuje.
Subskrybuj:
Posty (Atom)